Sağlık İçin Sanat

Sağlık İçin Sanat

Çocuk Kanser Hastaları yararına İdil Biret ve Bodrum oda orkestrası bir konser verdi. Bu bir hayaldi. Çocukların bir oyun bahçesi gibi bir ortamda tedavi görmeleri...

Tasarımı bir reklamcılık firması yaptı. Tıpkı bir masal dünyası gibi. Konser Adnan Saygun Konser salonunda verildi ve kanser farkındalığı açısından çok etkili oldu. Ayrıca, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrencileri değerli kardeşim Murad Tiryakioğlu aracılığı ile ameliyathane girişine bir çocuk odası yaptılar. Çocukların korkularını yenmek için. SEV Koleji öğrencileri de bir kermes düzenleyerek bir röntgen odasını bir çizgi film masalına dönüştürdüler. Hatta bu odanın yapımı sırasında kendileride çalıştı. Ayrıca hastane çevresindeki okullardan öğrencilerde konseri izlediler. Belki de hayatları boyunca bir daha bu şansı elde edemeyeceklerdi.

Dünya çapında ilgi uyandıran bu konser için İdil Biret ve Bodrum Oda Orkestrasına, Kanser Savaşçıları, Kanserle Dans Derneği ve tabi ki Prof. Dr. Bülent Karabulut'a, emeği geçen ibütün idareci arkadaşlarımıa çocuklar adına şükranlarımı sunuyorum. 


1 min read
Share this post